Eliška Hašková Coolidge. Etiketa a společenský protokol Eliška Hašková Coolidge

Pro média

Monitoring tisku …

Aktuální monitoring tisku není vzhledem k jeho rozsahu momentálně na stránkách k dispozici, pro bližší představu uvádíme stručný výčet médií, která o paní Elišce Haškové Coolidge a jejích aktivitách průběžně informují – jsou to: všechny významné deníky vč. jejich elektronických mutací, dámské portály a časopisy (Dáma, Elixír, Story, Šťastný Jim, Rytmus života, Look, … ), z bulvárních deníků jsou to Blesk, Super.cz či Aha, odborná média (Euro, Euronoviny, Finanční management, Parlamentní listy, … ) či společenská média jako Prague Leaders Magazin a řada dalších.

V případě jakéhokoli dotazu či Vašeho zájmu o konkrétní výstup nás neváhejte kontaktovat. Děkujeme za pochopení!

Fotografie ke stažení

Tisková kvalita a velikost fotografií – cca 5MB

Profesní CV ke stažení

Profesní CV

Stručný životopis

Narodila se 26. března 1941 v Praze v rodině významného českého bankéře
Josefa Haška.
Často pobývala na Šumavě u babičky a první třídu navštěvovala ve Štěpanicích.
V roce 1949 emigrovala s matkou a tříletým bratrem do Německa a následně do Francie.
Otec byl po převzetí moci komunisty přinucen zůstat v Americe a v roce 1950 po rozvodu svých rodičů za ním Eliška odjela sama.
Vystudovala s vyznamenáním Georgetown University School of Foreign Service (1963).
Kariéru začala v Bílém domě, kde pracovala jako zvláštní asistentka pěti amerických prezidentů. Založila a řídila Kancelář prezidentských zpráv, jejímž úkolem je zajišťovat styk s veřejností.
Po osmnácti letech přešla na ministerstvo zahraničních věcí USA, kde pracovala mimo jiné jako náměstkyně šéfa protokolu Spojených států a jako alternující zástupce velvyslance v Organizaci amerických států.
Od roku 1991 do Čech často cestovala a v roce 1998 se do rodné země vrátila trvale.
V roce 2003 získala od primátora Prahy, rektora Karlovy Univerzity, ministra zahraničních věcí a Senátu PČR ocenění Významná Češka v zahraničí.
V roce 2006 kandidovala do Senátu jako nezávislá kandidátka za ODS na Klatovsku a Domažlicku.
O svém životě napsala knihu Pět amerických prezidentů, česká babička a já.
Dnes má trvalé bydliště v Kundraticích na Klatovsku, kde má milé vzpomínky na své prarodiče a chce zde zúročit veškeré své dosavadní zkušenosti a znalosti ve prospěch lidí a kraje.
Má dceru Alexandru, která stejně jako její matka hovoří pěti světovými jazyky.
Ve volném čase ráda chodí na procházky po Šumavě, cvičí aerobik, jezdí na koních či běžkách. Vášnivě sleduje politiku.
Prostřednictvím své agentury Coolidge Consulting Services napomáhá společenským i podnikatelským kontaktům mezi Českou republikou a USA.
Je členkou Etické výchovy, o. p. s. a iniciátorkou projektu ASET (Adopt a School for Ethics and Trust)
Působí v Leadership Council Americké obchodní komory v Praze a ve správní radě AIPES, která se specializuje na kurzy vzdělávání pro mladé lidi z Východní Evropy.
Je členkou fakulty Prague Leadership Institute a členkou kolegia Minerva 21, prvního mentoringového programu v České republice.
Již delší dobu působí v porotě Helas Ocenění české podnikatelky (OCP).
Eliška Hašková Coolidge má již dlouholetou praxi ve vedení kurzů etikety nejenom pro veřejnost a státní příslušníky, ale také pro banky, mezinárodní firmy a advokátní kanceláře. Dokonce i vyučuje etiketu dětem a teenagerům.